poniedziałek, 16 maja 2022

Umajony ogród


Nadszedł upragniony maj i odnoszę wrażenie, że wszystko buchnęło kwieciem, jest przeskalowane, większe i bujniejsze.Stary sad obsypany kwieciem wyglądał zjawiskowo. Nie straszne mu były żadne przymrozki, tak jak to miało miejsce w poprzednich latach. 


Kobierce mniszka pomagają mi w dalszym ciągu oswajać żółty. O tej porze roku pełno go wokół. Pomimo tego, że planując rabaty unikam kwiatów w tym kolorze.Ostatnie szafirki, narcyzy.Moje ulubione drzewo owocowe.
Uratowane przed ścięciem odwdzięcza się rokrocznie takim widowiskiem.

Królowa magnolia.A po przeciwnej stronie domu niezgrabny migdałak. Kibicujemy temu maleństwu.
Na rabatach bylinowych coraz ciaśniej. Spaceruję, doglądam, liczę listki i pąki. 


Ubiegłoroczne nasadzenia na skalniaku świetnie przezimowało, rozrosło się nieco. Odpadła mi jedynie lebiodka okrągłolistna.


Główną ozdoba tego miejsce jest aktualnie rododendron Buchlovice, zapowiadając swoim kwitnienie zbliżający się festiwal różaneczników i azali.


A to jedno z ulubionych, majowych miejsc w ogrodzie. Gdybym tylko mogła przesłać Wam roznoszący się tu zapach.I dywan ze stokrotek.


Na cienistej rabacie jeszcze kwitnie barwinek, brunera i pojawia się coraz więcej soczystej zieleni.

Tulipan NEGRITA DOUBLE
Nadmienię ,że to już trzeci rok na grządce.


Kolejny tulipan odmiana CHINA PINK


I faworytki-tulipany w kolorze kwitnącej jabłoni, czyli ANGELIQUE.

Zachwycają mnie pełne odmiany. Idąc za ciosem , jesienią dosadziłam tulipany o nazwie WYDHAM. Mają swój urok, ale to kolor głębokiego wina, a ja szukałam czegoś w fiolecie.

Mam taki kącik w ogrodzie gdzie poprzesadzałam rośliny w kolorze czerwieni. Podobno pigwowiec nie lubi przeprowadzek, a tu proszę-obsypany kwiatami.Ogród to miejsce relaksu całej rodziny. Większość działki stanowi górka. Równych powierzchni mamy mało, ale miejsce na trampolinę i bramkę musiało się znaleźć.  I kolej na odwiedziny które nieustannie mnie wzruszają .
Bocian, bociuś , jesteśmy uratowani!Wczoraj wieczorem chłopaki zarybiali staw. Wojtek nawet życzenie pomyślał wpuszczając rybkę do wody.


Lubię wieczorami przesiadywać tu z Tajgą. Ten widok jest taki kojący.Staram się jak mogę pojawiać tu częściej. Ostatnio gonię własny ogon, ale zapewne jak większość z nas ;)

I na koniec 
Kwiaty w wazonie nr.4
Odmiana Narcyzów które najpóźniej zakwitły w naszym ogrodzie. A te wdzięczne, błękitne kwiatuszki często mylone z niezapominajka to brunera.

7 komentarzy:

 1. Pięknie u Ciebie:))o tej porze roku ogrody są najcudniejsze:))Pozdrawiam serdecznie:))

  OdpowiedzUsuń
 2. jaki piękny ogród! Wygląda majestatycznie:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Niewiarygodna ilość piękna w jednym miejscu, życie w takim raju musi być wyjątkowe:) Szkoda, że maj nie trwa trochę dłużej ale i kolejne miesiące przyniosą wiele radości. Masz wspaniałe tulipany Kamilko. Przesyłam cieplutkie pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudownie oprowadziłaś po swoim ogrodzie. Tulipany w zachwycających odmianach, no i oczywiście żal, że nie można przesłać zapachu :) A magnolia rzeczywiście królowa :) Pięknie...

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam serdecznie ♡
  Cudowne zdjęcia! Na takie fotografie mogłabym patrzeć godzinami. Nic mnie bardziej nie zachwyca, niż natura kwitnąca w pełni. Bardzo pięknie tu u ciebie i inspirująco!
  Pozdrawiam cieplutko ♡

  OdpowiedzUsuń
 6. Przespacerowałam się z wielką przyjemnością po tak pięknym , uroczym ogrodzie, dziękuję za ten spacer.Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 7. Ubolewam nad tym, że sama nie mam ogrodu. Tym bardziej tak pięknego. Chyba bym całe dnie spędzała w ogrodzie :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas i pozostawione słowo.