czwartek, 20 lipca 2017

Kwiaty na stole , kwiaty na talerzu, a na dokładkę bukiet ślubny


Lato oferuje nam tak dużo materiału roślinnego, że aż żal wracać do domu z pustymi rękoma.
Czuję ogromną frajdę , gdy mogę wplatać do bukietu aktualną porę roku.Ostatnio , na jednej z wyprzedaży kupiłam foremki silikonowe do cukrowych ozdób.
Bawiłyśmy się z Olą , tworząc z resztek masy miniaturowe ozdóbki.
Teraz wysuszone czekają na swój tortowy debiut.
Najbliższą okazją byłby urodziny Wojtka, ale w tym wypadku kwiatki odpadają ;) Gdzieś pomiędzy sprzątaniem i doglądaniem dzieci, powstał bukiet ślubny.Przyglądając się efektowi końcowemu, doszłam do wniosku że upodobania kolorystyczne mam niezmienne.
Poniżej moja praca dyplomowa (nie pytajcie kiedy to było).
Z egzaminu praktycznego pamiętam nerwowe spoglądanie na zegarek, ilość zużytej gąbki (uwierzycie że do dużej formy zużyłam 18 sztuk kostek!) i strach o jeżyny...Tak, tak dobrze przeczytaliście ;)
Dokumentacja pracy powstawała z wyprzedzeniem, gdzie był wyszczególniony materiał roślinny.
Obawiałam się czy w momencie wybicia godziny ,,0,,  owoce będą w zadowalającym stanie.
Z perspektywy czasu myślę że to była dobra ,,szkoła życia,,
Aktualnie takie planowanie jest bardzo przydatne, zwłaszcza przy większych dekoracjach kwiatowych. Niestety florysta to nie producent i wymagającym klientom niekiedy trzeba pewne rzeczy delikatnie wyperswadować... Ot, taka myśl na koniec ;)


8 komentarzy:

 1. Piękne bukiety, takie spokojne, romantyczne, zachwycona jestem głównie tym pierwszym, gdzie kwiaty polne poprzeplatane są innymi a zdjęcie, na którym wazon stoi na stole, w tle okno... cudne!
  Nawet się nie pytam, bo coś przeczuwam, że praca dyplomowa obroniona była na 5+... ach te wspomnienia!
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oh cudne i ta muzyka... miło tu gościc :) :) Serdecznie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Bukiety przepiękne. Kocham i te z polnych kwiatów i z ciętych. Zdjęcia śliczne, a z tą muzyką w tle tak mi dobrze się siedzi i czyta. Czuje się jak we francuskiej kawiarence. Cudnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękny czas, to prawda choć w moim ogrodzie teraz niewiele kwitnie. Pradż co teraz ma kwiaty, to posadzę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jestem ogrodnikiem, ale myślę że biorąc poprawkę na rejony, które zamieszkujemy , to aktualnie w ogrodach można spotkać , mieczyki, lilie, groszek pachnący, goździk brodaty, hortensje i odmiany clematisów, róże, lawendę ...to mi przyszło do głowy.

   Usuń
 5. Ach.... Przepiękne zdjęcia, bukiety idealne!!!! A te cukrowe dekoracje...przepraszam jeśli jestem nudna w tym swoim komentowaniu,ale nie potrafię inaczej, mój zachwyt jest ogromny niezmiennie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie mogę się napatrzeć na te bukiety. Łączą w sobie niezwykłą delikatność i piękno kwiatów. Zgadzam się z Sylwiitwory, która zwróciła uwagę na pierwszą kompozycję, zdecydowanie podzielam Jej entuzjazm :) Współpracujesz może z jakąś kwiaciarnią internetową lub hurtownią kwiatów online? Pytam, bo sama czasami korzystam z usług tej http://www.irys-strzelno.pl, ale może sama masz sprawdzone źródła, które mogłabym sprawdzić? :) Pozdrawiam i życzę natchnienia do dalszych bukietów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje za polecone miejsce, w większości korzystam z hurtowni stacjonarnych.

   Usuń

Dziękuję za poświęcony czas i pozostawione słowo.