poniedziałek, 14 maja 2018

W uroczysty dzień Komunii


Chodź wczoraj mieliśmy okazje brać udział w całkiem innej uroczystości, to bladym świtem przygotowywałam wianuszki na Komunie św.
By uwiecznić pracę, w rolę modelki wcieliła się Ola i wydawało mi się że zaledwie wczoraj to my błogosławiliśmy córkę przed wejściem do kościoła.


Mamy piękna pogodę (bardziej letnią niż majową) przemierzając wczoraj trasę samochodem z podziwem patrzyłam na dzieci ubrane w białe szaty.
Dziewczynki w wianuszkach jak królewny. Tupiące śnieżnobiałymi lakierkami, ubrane w sukienki falujące na wietrze.
Ciotki w lokach- kokach, wzruszone babcie, zatroskane mamy, dumni ojcowie  i wujkowie wciśnięci w garnitur.
Białe koszule, spocone czoła, zapach bzu i kadzidła
Powaga Sakramentu - tego się nie da kupić , to trzeba mieć w sobie
Motylki, dmuchawce, kościelne dzwony.

Powiedzcie sami, gdzie jeszcze będzie nam tak swojsko ;)

14 komentarzy:

 1. Cały czar tego Dnia ujęłaś w tych wiankach i zdjęciach. Wczoraj do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiła nasza Córcia. Był to kolejny najpiękniejszy dzień w moim życiu. Tak, jak piszesz, emocji i ogromu uczuć nie da się opisać ani pokazać. Niewiele zdjęć wczoraj zrobiliśmy. Wczoraj byliśmy po prostu, byliśmy i przezywalismy każdy moment, a serce mi chyba pęknie z wdzięczności, radości i miłości... Rodzinne przyjęcie w domu, z najbliższymi. Dziecięca szczerość. I Obecność, dzięki której wszystko jest lżejsze...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Komunia święta to ważne wydarzenie dla dzieci, rodziny. Przez pryzmat sakramentu widzimy jak nasze Pociechy wyrosły, cała uwaga w tym podniosły dniu skupia się na nich. Najważniejsze by te wspomnienia, emocje pozostały na całe życie.Czego Wam życzę.

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Plecienie wianków to jedne z najwdzięczniejszych prac.

   Usuń
 3. Piękne wianuszki. Takie delikatne. Włożyłaś w nie serce.
  Ja miałam taki sklepowy. Inne to były czasy, ale radość z przyjęcia Jezusa do serca z pewnością ta sama. Nie mogę się doczekać Sakramentu Tygrysa. Jeszcze parę lat.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ja też miałam sztuczny wianek z tiulowym wykończeniem , ale mama przemyciła do niego gałązki mirtu. Rzeczywiście moda komunijna się zmienia i ta obecna skromniejsza, prosta bardziej mi odpowiada.
   A wiesz, że podobnie myślałam o Wojtku i o tym że będę miała okazję uczestniczyć w przygotowaniach do sakramentu z tej chłopięcej strony ;)

   Usuń
 4. Wianuszek z konwalijek uroczy, a włosy Aleksandry cudne

  OdpowiedzUsuń
 5. Taka dawkę wzruszeń przeżyć mam dokładnie za sobą Sama nie wiem kiedy nasz syn tak urósł ale w niedzielę właśnie po raz pierwszy przystąpił do Komunii Świętej 😇

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O! To najlepsze życzenia! Teraz ,,biały tydzień,, przed Wami.
   Wiem o czym piszesz. Doskonale wiem.


   Usuń
 6. Śliczne i niebanalne te wianuszki.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas i pozostawione słowo.