Dworki

by - 01:30:00


Witajcie,
Nie chcieliście zwierzać się z Waszych, fioletowych skojarzeń, dlatego dziś temat zgoła inny ;)
Mianowicie, segregując w dalszym ciągu zdjęcia uświadomiłam sobie, że z czasem zapominam wątki obejrzanych ekranizacji; za to wręcz z fotograficzną pamięcią, potrafię odtworzyć wnętrza w których mieszali się aktorzy.
Według specjalistów mimochodem , bez większego wysiłku zapamiętujemy te rzeczy, które poruszają nasze serce. Więc moje najwyraźniej elektryzują stare piece kaflowe, meble, bibeloty , detale i dworki. Począwszy od serialu ,,Złotopolscy,, ,,Boża podszewka,, dalej ,,Noce i dnie,, a skończywszy na ,,Wiernej rzece,, i ,,Nad Niemnem,, - dokładnie pamiętam scenografię każdego miejsca. 

Poniżej dwa dworki, które zwiedziliśmy w tym roku.
Miłego oglądania.

,,Dwór z Moniak,, obecnie stoi w Janowcu.
Zbudowany został w XVIII wieku.
Wewnątrz znajduje się ekspozycja domu ziemiańskiego. Zainteresowanym podpowiem, że na piętrze można wynająć pokoje gościnne.Dwór , a właściwie ,,Dworek z Pleczysk,,wybudowany została w latach 30 XX wieku. Znajduje się na terenie Muzeum Wsi Radomskiej.
Wewnątrz można zwiedzić wystawę XIX wiecznych wnętrz mieszkalnych.


You May Also Like

9 komentarze

 1. Piękne są :) Chciałabym mieć możliwość posiadania własnego :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja zawsze zwracam uwagę na podłogi, a od niedawna na drzwi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O! Na drzwi wejściowe, najczęściej zwracam uwagę spacerując po mieście.

   Usuń
 3. Całkowicie moje klimaty!:)Gdybym tylko miała kasę(może jakas wygrana w totka-kumulacyjna)ziściłabym swoje marzenie!Zawsze uważam,że urodziłam się nie w swojej epoce,taka Niechciowa ze mnie:)Namiastkę tego klimatu stworzyłam we własnym domu Roksana

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Roksano, podobnie myślę o sobie. Miniona stylistyka, wnętrza bardziej do mnie przemawiają. Tajemnica ukryta w przedmiotach, nadgryzionych zębem czasu.

   Usuń
 4. Piękne zdjęcia, ale zdecydowanie mnie jeszcze bardziej zachwycają wnętrza wiejskich, drewnianych chat. Fascynują mnie podobnie jak Ciebie meble nadgryzione zębem czasu...tylko te meble z czasem nabierały charakteru, urody, a te obecne...najmniejsza rysa ukazuje ich kruchość i marność wykonania :(

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony czas i pozostawione słowo.